Týždeň na utuženie medziľudských vzťahov

Dni 18. až 22. septembra patrili Senickému týždňu dobrovoľníctva. Táto iniciatíva k propagácii dobrovoľníckych činností sa u nás koná každoročne, tento rok konkrétne už po trinásty krát, a taktiež sa prekrýva aj s Európskym týždňom mobility. Ako dobrovoľníci zo Senice 2.0 sme sa opäť naplno zapojili do pomáhania nášmu okoliu.

Týždeň sme odštartovali zavčas ráno s trochou kofeínu v podobe rannej kávy, ktorú sme v parku ponúkali okoloidúcim chodcom a cyklistom ako malú odmenu za to, že sa rozhodli doma nechať autá a spraviť niečo pre svoje zdravie i prírodu. Tej sme potom pomohli aj my, a to zberaním odpadkov pri rieke Teplica.

Navštívili sme senický útulok, kde sme odovzdali granule nakúpené z peňazí vyzbieraných zo SWAPu oblečenia a zobrali na prechádzku niekoľko psíkov. Ťažko povedať, kto sa viac tešil – či my, alebo oni.

Pripravili sme tvorivé aktivity v dennom stacionári Svetluška v spolupráci s CVČ a rozhodli sme sa skrášliť prostredie parku novým náterom múrikov pri DAVe. Týždeň bol zakončený lístkami na MHD zadarmo na celý jeden deň.

Týmito pár dňami sme si pripomenuli, čo by sme mohli robiť nielen teraz, ale i počas celého roka pre zlepšenie nášho okolia a života v ňom. No a v neposlednom rade sme si to spolu užili a utužili náš dobrovoľnícky kolektív.

Dobrovoľníkom môže byť ktokoľvek, takže ak máš trochu času a chuť pomáhať a zúčastňovať sa rôznych akcií, zaregistruj sa na www.senica20.sk a pridaj sa k nám!

 

Simona Parízková, Gymnázium Senica