Čo potom?...keď zmiznú hranice

Čo potom? ... keď zmiznú hranice

Čo potom? ... keď zmiznú hranice

Za poslednú dobu sa vo svete dejú rôzne hrôzostrašné činy. Vojna na východe nám ukazuje aj to, aký by sme mali byť vďační za našu vybudovanú slobodu v novembri 1989 alebo za ťažko vydreté hranice v 20. storočí na slovenskej pôde. Hranice si vymedzujú určité práva aj v našej spoločnosti. Neznamená to hneď niečo veľmi zlé. Dokážu nás udržať v bezpečnom priestore, či už v našej hlave alebo vo vzťahoch naokolo. Môžeme tu byť pre každého, ale čo ak tu nebudeme sami pre seba? Čo ak si nevybudujeme hranice? Ako by sa svet uberal, keby sme sa nesprávali ako ľudia? Je dôležité mať v ústave zákony? Čo by sa zmenilo, keby neexistoval schengenský priestor v Európskej únii? Bolo by to pre nás hrozbou? Sme vôbec práve teraz v bezpečí? Preto si ťa dovoľujem pozvať na tieto a ostatné ďalšie zmýšľania k otvorenej a tvorivej diskusií: Čo potom, keď zmiznú hranice?

Na tomto odkaze si prečítaj propozície, aby si vedel/a, ako sú podmienky súťaže:

4. ročník našej literárnej súťaže Čo potom? je s pod-titulom …keď zmiznú hranice. Súťaž je zameraná na tvorivú činnosť v oblasti literatúry. Môžu sa jej zúčastniť deviataci a všetci študenti stredných škôl. Tento rok sme sa rozhodli dať priestor aj básnikom a kategóriu sme rozšírili o poéziu.

4. ročník našej literárnej súťaže Čo potom? je s podtitulom …keď zmiznú hranice. Súťaž je zameraná na tvorivú činnosť v oblasti literatúry. Môžu sa jej zúčastniť deviataci a všetci študenti stredných škôl. Tento rok sme sa rozhodli dať priestor aj básnikom a kategóriu sme rozšírili o poéziu.

Prihláška

    Odoslaním prihlášky sa záväzne prihlasujem do súťaže ČO POTOM?, súhlasím s podmienkami súťaže a vyhlasujem, že som autorom prihlasovanej práce.

    *povinné